Барселона най-после се отпуши в Шампионска лига ВИДЕО

0
Пике

Испанският гранд Барселона най-накрая се отпуши в Шампионска лига. След две загуби от Байерн и Бенфика с по 0:3, каталунците надделяха над Динамо Киев у дома с 1:0 и взеха първи точки в тазгодишното издание на надпреварата.

Играчите на Роналд Куман доминираха изцяло през първата част и канонадата към вратата на Бушчан нямаше как да не даде резултат. В 36-ата минута Жорди Алба направи отлично центриране в наказателното поле на украинския тим, а Жерар Пике с глава реализира.

През втората част домакините така и не успяха да реализират второ попадение, но за сметка на това бяха стабилни в защита и не позволиха да се стигне до опасности пред вратата им. Каталунците обаче все още са много далеч от атрактивния футбол, който искат да виждат техните привърженици и на който са свикнали.