Барса и Атлетико се скъсаха да бележат

0
Барселона

Барселона спечели гостуването си на Кадис с 4:0. Каталунците наредиха четвърта победа от началото на сезона в Ла Лига след пет изиграни кръга.

Инцидент беляза мача, след като 32 минути не се игра футбол, защото фен получи сърдечен удар и съдията прибра двата отбора в тунела.

Първото полувреме голове не паднаха, но Барса запази всичко за след почивката. Френки де Йонг даде начало на шоуто в 55-ата минута. Десет по-късно влезлият като резерва Роберт Левандовски удвои. В самия край Ансу Фати и Осман Дембеле добавиха по едно попадение.

Така гостите вече имат 13 точки и излизат временно на върха в Испания преди мача на Реал утре, докато Кадис е последен без спечелена точка и дори без да е вкарал гол.

В друг интересен мач от кръга Атлетико (Мадрид) победи с 4:1 Селта. Анхел Корея откри резултата за „дюшекчиите“ в 9-та минута, а Родриго Де Пол удвои в 50-та.

Яник Караско направи класиката след час игра. Десет минути след това Габриел Вейга върна едно попадение, а автогол на Унай Нунес в 82-та минута оформи крайното 4:1. С успеха Атлетико излезе на четвърта позиция, като активът на тима от столицата е 10 точки. Селта е със 7 пункта в средата на таблицата.