Байерн спечели десета поредна титла на Германия

0
Роберт Левандовски

Байерн спечели десета поредна титла на Германия и общо 32-ра в историята си. Това стана възможно след победата над Борусия (Дортмунд) с 3:1 в Мюнхен. В 15-ата минута Серж Гнабри откри резултата с майсторски удар от въздуха, а в 34-тата Роберт Левандовски бе точен за 2:0. Това бе гол номер 32 за поляка през сезона.

Гостите намалиха чрез Емре Джан, който бе точен от дузпа в 52-рата минута, но Джамал Мусиала се разписа за 3:1 и хвърли феновете на домакините в еуфория.

Титлата в Бундеслигата е първата в треньорската кариера на Юлиан Нагелсман и с нея Байерн успя да спаси сезона, след като отпадна в Шампионска лига на четвъртфинал, отстранен от испанския Виляреал.