Байерн подчини Барса, късен гол зарадва Ливърпул

0
Байерн

Отборът на Байерн победи Барселона 2:0 в дербито от втория кръг в груповата фаза на Шампионска лига в Мюнхен. Испанците обаче може да съжаляват, тъй като през първото полувреме създадоха много чисти положения, но не успяха да вкарат нито едно от тях. Пропуски направиха Педри и Роберт Левандовски на три пъти.

Това струва скъпо на Барса и домакините успяха да решат спора с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Люка Ернандес откри резултата с глава след центриране от корнер, а в 54-тата минута след бърза атака Лирой Сане направи 2:0. В 63-тата минута Педри пропусна да върне Барса в мача, след като излезе сам срещу Мануел Нойер, но улучи гредата. Байерн е лидер в група С с 6 точки, пред Барселона и Интер – по 3, и Пилзен – 0.

Късен гол на Жоел Матип в 89-ата минута пък донесе първи успех на Ливърпул. Тимът надделя с 2:1 над Аякс на Афийлд“. Преди това Мохамед Салах даде преднина на своите в 17-ата минута, а Кудус изравни в 21-вата. Наполи е лидер в група А с 3 точки, пред Ливърпул и Аякс – също по 3, и Рейнджърс – 1. Наполи и Рейнджърс имат по един мач по-малко.

В група В Брюж разби като гост Порто с 4:0 и излезе начело с 6 точки. Втори е Байер (Леверкузен), който победи Атлетико (Мадрид) с 2:0 у дома. Немците и испанците са с по 3 точки, а Порто е последен с 0.

В група D Марсилия изгуби от Айнтрахт (Франкфурт) с 0:1 и още няма точка. Спортинг води с 6 точки, пред Тотнъм и Айнтрахт – по 3.