Байерн Мюнхен отново се забавлява, вкара 7 на Бохум

0
Байерн Мюнхен
Снимка: twitter
Байерн Мюнхен разпердушини у дома завърналия се в Бундеслигата тим на Бохум с гръмкото 7:0. Това е и най-резултатната победа на „баварците“ в Бундслигата под ръководството на Юлиан Нагелсман. Лерой Сане даде тон за успеха в 17-тата минута, а Сане бе точен от дузпа. Десет по-късно пак Сане изведе Кимих на крилото. Кимих стреля, а топката след рикошет се оплете за втори път в мрежата зад Мануел Риман. Резултатът стана класически след класен пробив и удар отблизо на Гнабри в 32-рата минута. Две минути преди почивката Ламропулос от състава на гостите си отбеляза автогол и резултатът набъбна застрашаващо. През втората част картинката на терена не се промени. В 60-тата минута Риман изби в корнер удар на Сане. Зад топката застрана Гнабри, който намери Левандовски, а полякът вкара дежурния си гол за Байерн, правейки резултата 5:0. Четири минути по-късно Бохум все пак стигна до гол, който обаче бе отменен поради засада. Веднага след това Байерн удари за шести път, като Кимих вкара втория си гол в мача. В 79-тата минута Максим Чупо-Мотинг заби и последния пирон в ковчега на гостите. Осми гол за Байерн, дело на Томас Мюлер бе отменен поради засада.