Байерн спечели и остана на върха

0
Байерн

Байерн ще остане лидер в Бундеслигата. Това стана факт, след като баварците победиха като гости Гройтер Фюрт с 3:1 в първия мач от шестия кръг.

Томас Мюлер откри резултата в 10-ата минута, а Кимих направи 2:0 в 31-вата. В 48-та минута обаче гостите останаха с 10 души, тъй като Павар бе изгонен с червен картон заради груб фаул. Това не се отрази на тима на Юлиан Нагелсман, който стигна до класическа преднина в 78-ата минута след автогол на Гризбек.

В 88-ата минута Итен вкара попадението на честта за домакините.

Байерн е на върха с 16 точки и голова разлика 23:5, следван от Волфсбург с 13 пункта и голово съотношение 7:2. Трети е Борусия (Дортмунд) с 12.