Автогол на Божинов отне победа на Левски

0 коментара
Левски-Ботев
снимка: Lap.bg

Левски и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на „Георги Аспарухов“. „Сините“ бяха на три минути от успеха, но Валери Божинов си заби автогол и позволи на „канарчетата“ да стигнат до равенството. Преди това Борислав Цонев реализира за Левски.

Близо 1500 души дойдоха на стадиона, за да подкрепят „сините“ в трудния момент.

Играчите на Живко Миланов имаха предимство през първат част и създадоха няколко добри ситуации. Билал Бари пропусна отлична възможност, но в 43-ата минута гол във вратата на Ботев падна. Боби Цонев изпълни отлично пряк свободен удар и реализира.

В началото на второто полувреме Билал Бари удари горната греда, а „сините“ продължиха да имат преимущество. Заради многото смени играта се накъса и нямаше изгледи някой дас вкара гол. Влезлият като резерва Валери Божинов обаче опита да избие влизаща във вратата топка, но вместо това просто я довкара в мрежата.