Автогол донесе първа победа на Перу на Копа Америка

0
КОПА АМЕРИКА

Отборът на Перу записа първи и много важен успех на провеждащата се в момента Копа Америка. „Инките“ победиха Колубмия с 2:1 и се изкачиха до третото място във временното класиране на Група „B“.

В герой за „червено-белите“ се превърна защитникът на Колубмия и на Евертън Йери Мина, който си отбеляза автогол в 64-та минута. Сержио Пеня откри резултата в полза на Перу в 17-та минута, като така завърши и първото полувреме. През втората част играчите на Рейналдо Руеда бяха по-активни и заслужено стигнаха до равенство.

В 51-та минута Педро Галесе направи дузпа, фаулирайки Мигел Борха, а минута по-късно Борха изравни от бялата точка. Колумбийците се втурнаха да изравняват резултата и имаха едно-две добри положения, но вместо това Йери Мина си вкара автогол след ъглов удар за Перу. До края на мача нямаше повече попадения и така Колубмия остана с 4 спечелени точки след 3 изиграни срещи, което им отрежда второ място за момента.

В другия мач от Група „B“ Венецуела и Еквадор направиха зрелищен мач и завършиха 2:2. Едуар Пресиадо изведе Еквадор напред с попадение в 39-та минута, но 6 минути след началото на втората част Едсон Кастийо изравни за Венецуела. Еквадор отново поведе в 71-та след точен изстрел на Гонзало Плата, а крайното 2:2 бе оформено в първата минута от продължението, когато Роналд Ернандес засече с глава центрирана топка и остави Педро Ортис безпомощен.

Венецуела е на четвърто място с две точки след три мача, докато еквадорците са последни с един пункт от две срещи.