Автогол донесе победа на Франция над Германия в Мюнхен

0
Германия
uefa

https://hoofoot.com/Автогол донесе победа на Франция срещу Германия с 1:0 в голямото дерби от група „F“ на Европейското първенство по футбол, играно на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен. Така Германия за първи път загуби първия си мач на финали на Първенство на Стария континент.

В 20-ата минута Люка Ернандес центрира отляво и защитникът на германците Матс Хумелс насочи топката в своята врата – 1:0 за Франция.

В 52-рата минута „петлите“ пропуснаха да удвоят, след като Адриен Рабио нахлу отляво и шутира, но уцели дясната странична греда.

В 54-тата минута Гнабри би над гредата, а три минути след това вратарят Юго Лорис излезе напред и успя да спре Гнабри. В 66-ата минута Мбапе вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада. Същото се получи и в 85-ата минута, когато Мбапе намери Бензема и той вкара, но попадението отново бе отменено след вдигнат флаг на асистента.

Португалия е лидер в групата с 3 точки и голова разлика 3:0, следвана от Франция – също с 3 точки, но при голово съотношение 1:0. Германия и Унгария са без точки след първите срещи.