Австралия излъга Аржентина в Сапоро

0 коментара
австралия токио 2020

Националния отбор по футбол на Австралия до 23 години започна по перфектен начин учасието си на Летните олимпийски игри в Токио. „Кенгуратата“ победиха Аржентина с 2:0 в откриващия си мач от Група „C“, който се проведе на ст. „Сапоро Дом“.

Срещата ще се запомни с много грубости и нарушения от страна на двата отбора. Главният рефер показа общо 12 жълти картона, като два от тях се превърнаха в червен за Франциско Ортега от Аржентина. Попаденията за Австралия бяха дело на Лаклан Уелс в 14-та минута и на Марко Тилио в 80-та. Така възпитаниците на Греъм Арнолд са водачи във временното класиране, след като по-рано през деня Испания и Египет не се победиха.

Домакините от Япония започнаха с победа футболния турнир. „Самураите“ спечелиха откриващия си двубой от Група „А“ срещу ЮАР с 1:0. Единственото попадение в мача падна в 71-та минута и бе дело на Такефуса Кубо, който е собственост на Реал Мадрид и играе под наем за Хетафе.

Северната ни съседка Румъния също започна с победа участието си в Япония. Румънците надвиха Хондурас с минималното 0:1 в първата си среща от Група „В“. Единственият гол в мача бе отбелязан в продължението на първата част, когато десният бек на Хондурас Елвин Олива си отбеляза автогол.