Австралия и Перу ще спорят за място в Катар

0
австралия

Националните отбори на Австралия и Перу ще играят финален плейоф за участие на предстоящото Световно първенство по футбол в Катар. Австралийците си уредиха среща с „инките“ след инфарктна победа с 2:1 над Обединените арабски емирства. Австралия и ОАЕ се срещнаха в междуконтинентален бараж, който се проведе на ст. „Ахмад Бин Али“ в Катар.

Първото полувреме завърши без попадения, а „Кенгуратата“ нямаха точен изстрел към вратата на символичните домакини. През втората част фаворитите вдигнаха оборотите и поведоха в 53-та минута чрез гол на Джаксън Ървин. Играчите на Родолфо Аруабарена не се предадоха и възстановиха статуквото в резултата само след 4 минути, когато лявото крило Кайо вкара за ОАЕ. Нещата отиваха към продължения, но късметът обърна гръб на Обединените арабски емирства в самия край. Айдин Хрустич пробва далечен изстрел в 84-та минута, а топката се октлони в Али Салмеен и стана неспасяема за стража Халид Ейса.

Австралия и Перу се изправят един срещу друг на 13-ти юни в Катар, а ден по-късно Коста Рика и Нова Зеландия ще спорят за последните визи за Мондиала.