Аугсбург изненада Байерн Мюнхен (ВИДЕО)

0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадваща загуба от Аугсбург като гост с 1:2. Матс Педерсен и Андре Хаан бяха точни за домакините, докато за гранда се разписа Робърт Левандовски. Въпреки поражението Байерн продължава да бъде лидер в класирането с 28 точки, докато Аугсбург е едва с 12 на 15-ото място.

Домакините шокираха Байерн с два гола в рамките на 13 минути. Първо в 23-ата Ернандес изби топката право в Педерсен, който с мощен удар откри. Зекири отне топката в центъра и намери Яго, който центрира към Хаан, а нападателят с глава насочи топката в десния ъгъл – 2:0.

Само две минути след втория им гол обаче Байерн отвърна – Павар центрира отдясно, а след рикошет топката се озова в Левандовски, който вкара за 1:2.

След почивката шампионите натиснаха, но с пропуски се отличина Горетцка и Левандовски. Байерн обаче така и не успя да стигне до попадение, с което да спечели поне точка.