Атлетико остана в Шампионска лига, Милан – не (всички резултати)

0
Мохамед Салах

Милан отпадна от Шампионска лига, след като изгуби с 1:2 от Ливърпул в последния двубой от груповата фаза в Милано. Фикайо Томори откри резултата в 29-ата минута, но Мохамед Салах изравни в 36-ата. След почивката Дивок Ориги донесе успеха на гостите с красиво попадение в 55-ата минута. Това е втори победен гол за Ориги в рамките на 4 дни, след като се разписа и при 1:0 над Уулвърхемптън.

Атлетико (Мадрид) е вторият тим от група „В“, който се класира за 1/8-финалите. Испанците биха като гости Порто с 3:1 след попадение на Антоан Гризман в 56-ата минута. След това играта се изнерви и реферът показа по един червен картон на футболисти на двата отбора за удари без топка. Първо под душа бе изпратен Яник Караско от Атлетико в 67-ата минута, а 70-ата го последва и играчът на домакините Уендел. В 90-ата минута резервата Анхел Кореа получи извеждащ пас от Гризман и направи 2:0, а във втората минута на продължението Родриго Де Пол покачи на 3:0. В 96-ата минута Серджо Оливейра върна един гол от дузпа и оформи крайния резултат.

Порто все пак остава в турнирите и през февруари ще продължи участието си на 1/16-финалите в Лига Европа.

Ливърпул приключи с пълен актив от 18 точки в групата. Същото постигна и в Група „С“ Аякс, който спечели с 4:2 срещу Спортинг.

Всички резултати от срещите в Шампионска лига тази вечер:

Група „А“: Пари Сен Жермен – Брюж 4:1 (Мбапе – 2,7, Меси – 38, 76 от дузпа/Ритс – 68), Лайпциг – Манчестър Сити 2:1 (Собослай – 24, Силва – 71/Марез – 77 от дузпа)

Крайно класиране: 1. Манчестър Сити – 12, 2. ПСЖ – 11, 3. Лайпциг – 7, 4. Брюж – 4

Група „В“: Милан – Ливърпул 1:2 (Томори – 29/Салах – 36, Ориги -55), Порто – Атлетико (М) 1:3 (Оливейра – 90+6/Гризман – 56, Кореа – 90, Де Пол – 90+2)

Крайно класиране: 1. Ливърпул – 18, 2. Атлетико (М) – 7, 3. Порто – 5, 4. Милан – 4

Група „С“: Аякс – Спортинг 4:2 (Алер – 8, Антони – 42, Нереш – 58, Бергюс – 62/Сантош – 22, Табата – 78), Борусия (Д) – Бешикташ 5:0 (Мален – 29, Ройс – 45 от дузпа, 53, Холанд – 68, 81)

Крайно класиране: 1. Аякс – 18, 2. Спортинг – 9, 3. Борусия (Д) – 9, 4. Бешиткаш – 0

Група „D“: Реал М – Интер 2:0 (Кроос – 17, Асенсио – 79), Шахтьор – Шериф 1:1 (Фернандо – 42/Николов – 90+3)

Крайно класиране: 1. Реал (М) – 15, 2. Интер – 10, 3. Шериф – 7, 4. Шахтьор – 2

(Заб. Първите два отбора в групите се класират за 1/8-финалите в Шампионска лига. Третите ще играят на 1/16-финалите в Лига Европа.)