Атлетико се сгромоляса вкъщи срещу надъхан Виляреал

0
Виляреал

Виляреал победи Атлетико (Мадрид) като гост с 2:0 в любитен мач от втория кръг на испанската Ла Лига.

Зрителите на „Уанда Метрополитано“ не видяха нищо по-интересно до почивката, но пък не останаха и доволни от видяното в последния половин час.

В 73-тата минута Йереми Пино откри за „жълтата подводница“, след като догони лошо изчистена топка и с топовен изстрел от малък ъгъл порази Ян Облак.

Малко след това Атлетико имаше страхотен шанс да изравни. Първо топката се отби в гредата, а при добавката на Яник Караско вратарят Херонимо Руи извади кълбото зрелищно с една ръка.

В 90-ата минута Жерар Морено беше изведен очи в очи с Облак, но пропусна. Все пак точката на спора беше сложена в четвъртата минута на добавеното време, когато домакините останаха с 10 души на терена след удар без топка на Наюел Молина, а секунди след това Морено оформи крайното 2:0.