250лв за Спорт

Атлетико с велик обрат над Валенсия на „Уанда Метрополитано”

0
Атлетико Мадрид

Атлетико извоюва страхотен успех с пълн обрат от 0:2 до 3:2 над Валенсия у дома.

Двата тима оправдаха очакванията към съботното дерби в Ла Лига.

„Прилепите“ дръпнаха с два гола аванс през първата част чрез Юнус Муса (25′) и Уго Дуро (44′).

Атлетико излезе надъхано след почивката и намали в 65-ата минута, след като Матеус Куня засече центриране от ъглов удар.

В заключителните минути на мача гостите се виждаха победители, но селекцията на Диего Симеоне показа миг позната магия и заби два гола в продължението на мача.

Първо Анхел Корея направи 2:2, а Марио Ермосо вкара победното попадение за радост на близо 45 хиляди зрители в Мадрид тази вечер.

След победата Атлетико е с 36 точки на 4-о място в класирането.