Атлетико (Мадрид) с първа победа в Испания след близо месец

0
атлетико мадрид реал бетис
facebook.com/AtleticodeMadrid

Отборът на Атлетико (Мадрид) си припомни какво е да спечелиш мач след близо месец разочарования по терените на Испания и Европа. „Дюшекчийте“ постигнаха задължителен успех над гостуващия тим на Реал (Бетис) с 3:0, като това бе първи трумф за играчите на Чоло Симеоне от победата над Барселона от 2-ри октомври.

Двубоят в испанската столица започна с равностойно игра, като гостите не се свеняха да атакуват. С течение на времето обаче домакините взеха инициативата и опасностите пред вратата на Клаудио Браво започваха да се редуват.

Логичното се случи в 26-та минута, когато многоходова атака на домакините завърши с пас на Ахел Кореа към Яник Караско, който с диагонален удар от дясно на вратата откри резултата. Така и приключи първата част.

Вторите 45 минути също бяха на висота, като играчите на Мануел Пелегрини не се бяха окопитили в защита и търсеха различни начини да атакуват и да се противопоставят на именития си съперник. За тяхно нещастие, те си вкараха автогол в 63-та минута, който сложи край на надеждите им за точка на „Уанда Метрополитано“. Антони Гризман центрира от корнер, а Герман Пезела се оказа на грешното място и вкара в грешната врата.

Крайното 3:0 бе оформено в заключителните минути на мача, когато Яник Караско пусна красив пас към Жоао Феликс. Португалецът се озова зад бранителите над Реал и не сбърка от ситуация едно в едно срещу вратаря. Голът бе прегледн и на ВАР, където се видя ясно, че засада няма.

Така „червено-белите“ се изкачиха до 4-то място във временното класиране с актив от 22 точки след 11 мача, докато „зелено-белите“ са пети с актив от 21 точки след изиграването на 12 двубоя.