Атлетик (Билбао) ще играе финал за Купата на Краля

0
атлетик билбао

Отборът на Атлетик (Билбао) трябваше да премине през ада, но в крайна сметка си заслужи участие във финала за испанската Купа на Краля. „Баските“ обърнаха испанския шампион Атлетико (Мадрид) във втората полуфинална среща и взеха крайната победа с 1:2, като по този начин си осигуриха участие в директния сблъсък за трофея срещу Реал (Мадрид).

Първото полувреме на ст. „Кинг Фад“ в Саудитска арабия не предложи голове, като и трите гола паднаха през вторите 45 минути. Възпитаниците на Диего Симеоне поведоха в 62-та минута след нелеп автогол на стража на Билбао Унай Симон. Това обаче изобщо не стресна играчите на Марселино Гарсия и те успяха да изравнят 15 минути по-късно с гол на защитника Йерай Алварес, който засече с глава центриране от корнер на Икер Муниан.

Символичните гости направиха пълен обрат в 81-та минута, когато след нов ъглов топката се озова Иниго Мартинес, но ударът му бе блокиран. Първи до топката се озова Дани Гарсия, който я чукна Нико Уилямс и от близка дистанция влезлият като резерва футболист не сбърка.

В останалите минути играта често бе накъсвана от груби нарушения и жълти картони, а в добавеното от съдията продължение Хосе Хименес от „дюшекчийте“ получи червен картон за безумно влизане в краката на Иниго Мартинес.

Финалът между Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао) е насрочен за 16-ти януари (неделя).