Атланта открадна домакинското предимство на Милуоки

0
атланта хоукс нба

Отборът на Атланта Хукс направи това, за което бе отишъл в Милуоки още в първия мач между двата тима от финалната серия на източната конференция от плейофите на НБА. „Соколите“ взеха мач №1 като гости с 113:116 и по този начин вече имат домакинското предимство във финала на изток.

Над всички за гостите бе гардът Трей Йънг, който избухна с 48 точки, 11 асистенции и 7 борби. 22-годишният разпределител на гостите вкара 17 от 34-те си опита от игрището, а в последната четвърт отбеляза 9 от 10 опита от линията за наказателни стрелби. Джон Колинс и Клинт Капела направиха силно второ полувреме, като Колинс реализира 17 точки и 9 борби, а центърът Капела добави 12 борби и 8 точки.

За домакините най-полезен бе крилото Янис Антетокумпо с 34 точки, 12 борби и 9 асистенции. Гръцкият състезател добави и 2 чадъра и 2 откраднати топки. Джру Холидей се отчете с дабъл-дабъл от 33 точки и 10 асистенции, но усилията им се оказаха недостатъчни най-вече заради посредственото представяне на пейката на „елените“ – едва 15 борби и 19 точки.

Мач номер 2 отново е в Милуоки и ще се проведе в ранните часове на събота (българско време).