Атланта обърна Филаделфия за историята

0
атланта хоукс

Отборът на Атланта Хоукс направи един от най-значимите обрати  в цялата си 75-годишна история. „Соколите“ изоставаха на моменти с 26 точки, но в крайна сметка взеха гостуването си на Филаделфия Севънти-Сиксърс в мач №5 от полуфиналите на изток от плейофите на НБА с резултат 100:103.

Трей Йънг отново избухна с невероятен двубой, вкарвайки 25 от 39-те си точки през второто полувреме. Гардът на Атланта беше на друго ниво през вторите 24 минути, стреляйки 46% от игрището и давайки 6 асистенции. Другият главен виновник за победата на гостите бе ветеранът Лу Уилямс, който вкара 13 точки в последната четвърт. Баскетболистите на Нейт Макмилан взеха и 10 борби в нападение, което им осигури допълнителни притежания на топката в заключителните минути на мача.

За домакините от Севънти-Сиксърс силен мач направиха Джоел Ембийд и Сет Къри, реализирайки 73 от всички точки. Гардът Бен Симънс отново разочарова от линията за наказателни удари, вкарвайки едва 4 от 14 опита. Обичайно силният реализатор Тобаяс Херис се отчете с едва 4 пункта при стрелба 2 от 11. Възпитаниците на Док Ривърс бяха 0 от 4 от тройката в последната четвъртина и сега се нуждаят от две поредни победи, за да отидат на финал на изток.

Мач №6 е в Атланта и ще се проведе в ранните часове на събота (българско време).