Атланта изравни серията срещу Филаделфия

0 коментара
нба трей йънг

Отборът на Атланта Хоукс изравни резултата в плейофната си серия срещу Филаделфия Севънти-Сиксърс. Баскетболистите на Нейт Макмилан спечелиха мач №4 с 103:100 и така полуфиналите на изток от плейофите на НБА са по-напрегнати от когато и да е било.

За домакините от Атланта най-полезен бе Трей Йънг. Младокът се отчете с 25точки и 18 асистенции за близо 40 минути игра. „Соколите“ имаха ужасяваща вечер от тройката, реализирайки едва 12 от 40 опита. Гостите спечелиха и битката в подкошието с овладяни 55 борби срещу 49 за Атланта, но това се оказа недостатъчно за Ембийд и компания да вземат решаваща преднина.

Камерунецът изигра един от най-слабите си мачове от началото на плейофите. Центърът вкара едва 4 от 20-те си опита от игрището, но пък бе повече от полезен при борбите – 21 за 36 минути. Най-резултатен за „Сиксърс“ бе крилото Тобаяс Харис с 20 пункта.

Мач №5 е във Филаделфия и ще се проведе в ранните часове на четвъртък (българско време).