Атланта изравни серията с Милуоки

0
атланта хоукс

Отборът на Атланта Хоукс изравни финалната серия на източната конференция от плейофите на НБА. „Соколите“ победиха като домакин отбора на Милуоки Бъкс с 110:88 и така резултатът след 4 изиграни двубоя е 2:2.

Домакините доминираха през целия двубой, като с основна заслуга за триумфа бе Лу Уилямс. Ветеранът стартира на мястото на контузената звезда на Атланта Трей Йънг, който не записа участие в мача. Уилямс вкара 21 точки и изпусна само два изстрела от игрището. Той добави и 8 асистенци. Гардът Богдан Богданович направи силна втора част, вкарвайки 14 от 20-те си точки във вторите 24 минути.

За гостите лошата новина, освен поражението, е и контузията на Янис Антетокумпо. Гръцкият баскетболист изигра едва 24 минути преди да напусне игрището заради травма в крака в третия период. Преди това той бе вкарал 14 точки и бе взел 8 борби. Нито един от играчите на „елените“ не успя да вкара повече от 20 точки. Крис Мидълтън имаше слаба вечер, реализирайки едва 16 точки и стреляйки 0 от 7 от тройката.

Мач №5 е в Милуоки и ще се проведе в ранните часове на петък (българско време).