Атланта излъга Филаделфия и е на финал на изток

0 коментара
нба трей йънг

Отборът на Атлант Хоукс ще играе на финалите в източната конференция от плейофите на НБА, след като през изминалата нощ отстрани считаният за огромен фаворит тим на Филаделфия Севънти-Сиксърс. „Соколите“ спечелиха като гости решителния мач №7 с 96:103 и така ще играят финал на конференцията за пръв път от 2015-та насам.

Гостите направиха много силен мач, разпределяйки равномерно тежестта помежду си. Най-резултатен за Атланта бе крилото Кевин Хуертер с 27 точки и 7 борби. Трей Йънг добави 21 пункта и 10 асистенции, а Джон Колинс хвана 6 борби в последната четвърт.

За домакините силен мач направи Джоел Ембийд с 31 точки и 11 борби, но центърът допусна и 8 грешки. Гардът Бен Симънс отново разочарова, макар да даде 13 асистенции и 8 борби. Австралиецът се отчете с 5 точки за 36 минути на паркета.

Така Хоукс се изправят срещу Милуоки Бъкс в спор за място на финалите на НБА, като първият мач е в ранните часове на четвъртък (българско време) и Бъкс са домакини.