Астън Вила нанесе първа загуба на Манчестър Юнайтед

0
астън вила манчестър юнайтед

В изключително драматичен мач с напрегнати последни минути, отборът на Астън Вила успя да спечели гостуването си на Манчестър Юнайтед с 0:1. Така възпитаниците на Оле Гунар Солскяер допуснаха първо поражение през този сезон в английската Висша лига и вече имат 4 победи, едно равенство и една загуба след шест изиграни срещи.

Срещата на „Олд Трафорд“ предложи динамичен футбол, като и двата отбора имаха добри положения за гол, но попадение така и не падаше. „Червените дяволи“ можеха да поведат точно преди почивката, но Емилиано Мартинес спаси сигурен гол след изстрел с глава на Хари Макгуайър.

Всичко най-инфарктно в мача бе оставено за последните минути на редовното време. Вила отбеляза поебдния гол в 88-та минута след изпълнение на корнер. Дъглас Луис центрира в наказателното, а там Кортни Хаус засече с глава топката и Де Хеа нямаше как да се намеси.

В даденото от съдията продължение домакините получиха право да изпълняват дузпа. Майк Дийн посочи бялата точка в 92-та минута за игра с ръка на Кортни Хаус в собственото наказателно. Ситуацията бе разгледана и на ВАР, а зад топката застана Бруно Фернандеш. Португалецът обаче не вкара, изпращайки кълбото над горната греда.

Така играчите на Дийн Смит записаха трети успех от началото на сезона и вече се намират на 7-мо място във временното класиране с актив от 10 точки.