Ашли Барти е на финал на Australian Open

0
Ашли Барти

Световната номер едно при жените Ашли Барти се класира за първи път в кариерата си на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис. Представителката на домакините постигна шестата си поредна двусетова победа в Мелбърн, след като на полуфиналите елиминира американката Медисън Кийс с 6:1, 6:4 за 64 минути игра на централния корт.

По този начин Барти влиза във финалната битка без загубен сет и с предадени само 21 гейма в шестте си двубоя до този момент, като в спора за трофея ще се изправя срещу победителката от другата полуфинална среща, която противопоставя Ига Швьонтек и Даниел Колинс.

Барти пренаписа историята на австралийския тенис, превръщайки се в първата представителка на домакините от 42 години насам след Уенди Търнбул, която достига до финала на първия турнир от Големия шлем за годината. Ашли има възможност да стане и първата австралийка от 1978 година насам, спечелила трофея на Australin Open. За последно го направи Крис О’Нийл.