Аржентина трепери до края за нов успех

0
Аржентина

Аржентина потрепери, но все пак успя да запише нова победа в квалификациите за световното първенство по футбол в Катар през 2022 година в зона Южна Америка. „Гаучосите“ биха Перу с 1:0 след гол на Лаутаро Мартинес в 43-тата минута на стадион „Монументал“ в Буенос Айрес. В 65-ата минута Йотун от гостите дузпата пропусна дузпа, след като изстреляната от него топка се отби от напречната греда.

Лидерът Бразилия разгроми Уругвай с 4:1 на „Арена Амазония“ в Манаус. Над всички на терена беше Неймар, който вкара един гол и асистира за други два. Точни за „кариоките“ бяха Неймар (10), Рафиня (18, 58) и Габриел Барбоса (83), а почетното попадение за урусите бе дело на Луис Суарес в 77-ата минута.

В останалите две срещи от тази сутрин Колумбия и Еквадор завършиха 0:0, а Чили срази Венецуела с 3:0.

Бразилия води с 31 точки, а с 6 по-малко на второ място е Аржентина. Двата отбора имат и по един мач по-малко. Следват: Еквадор – 17, Колумбия и Уругвай – по 16, Чили – 13. Първите четири отбора се класират директно за финалите, а петият играе бараж.