Арсенал затвърди първото си място

0
арсенал цюрих

Отборът на Арсенал не допусна изненада в последния мач от Група „А“ на Лига Европа и победи с минималното 1:0 гостуващия тим на Цюрих. Единственото попадение за лондончани отбеляза Киърън Тиерни в 17 минута, но това се оказа напълно достатъчно за трите точки и за първото място в крайното класиране.

В другия мач от групата ПСВ Айндховен надви Бодьо/Глимт като гост с 1:2 и остана на второ място. Англичани и нидерландци вече си бяха осигурили мястото на 1/8-финалите на Лига Европа, но издънка на „топчиите“ и победа на ПСВ щеше да изпрати тима от Айндховен на лидерската позиция в крайното класиране.

ПСВ поведе в резултата в 36 минута след автогол на Алфонс Сампстед, а в 52 минута Йоан Бакайоко покачи на 0:2. Почетният гол за скандинавския тим отбеляза Нино Зугел в самия край на мача. Така Бодьо/глимт остава трети и ще играе на 1/16-финал в Лигата на конференциите.