Арсенал се спъна срещу последния във Висшата лига (ВИДЕО)

0
арсенал уотфорд

Арсенал не успя да победи последния в класирането на Висшата лига Бърнли в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Двубоят в Лондон завърши 0:0, като с равенството „артилеристите“ остават на шестата позиция с 36 точки, като се намират на две зад четвъртия Манчестър Юнайтед.

Момчетата на Микел Артета имаха надмощие през всичките 90 минути и отправиха над 20 удара, но така и не успяха да стигнат до попадение, с което да спечелят три точки.

В 20-ата минута Мартин Йодегард получи топката в наказателното поле и нанесе мощен удар, но Ник Поп направи брилянтно спасяване. Бакайо Сака също опита мерника си, но топката профуча покрай гредата.

През второто полувреме нещата не се промениха. Домакините атакуваха, а гостите се бранеха. Лаказет и Емил Смит Роу пропиляха най-добрите положения за тима на Артета.