Арсенал се измъкна по терлици от Цюрих

0
Арсенал

Арсенал спечели гостуването си на швейцарския Цюрих в едноименния град. „Артилеристите“ победиха с 2:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Гостите от Лондон поведоха чрез дебютанта Маркиньос след асистенция на Еди Нкетия в 16-ата минута. До почивката Арсенал владееше топката в точно 3/4 от времето, но точно преди нея домакините успяха да изравнят. Точен за тях бе косоварът Мирлинд Крйезию.

След час игра ударното дуо младоци Маркиньос – Нкетия отново удари, като този път ролите при гола и асистенцията се обърнаха. До края на мача двата тима не вдигнаха особено оборотите и минималният аванс на английския колос се запази.

В другия мач от групата ПСВ и Бодьо/Глимт завършиха при резултат 1:1 в Айндховен.