Аржентина разпиля Уругвай с класика

0
лаутаро мартинес аржентина

Националният отбор на Аржентина не срещна трудности при домакинството си на Уругвай в мач от световните квалификации в зона Южна Америка. „Гаучосите“ победиха гостуващия тим с 3:0, постигайки 6-та победа от 10 мача.

Капитанът Лионел Меси даде тон в 38-та минута, разпечатвайки вратата на Фернандо Муслера след асистенциа на Джовано ло Селсо. Точно преди края на полувремето играчите на Лионел Скалони вкараха и втори гол, дело на Родриго де паул, който се възползва от доброто подаване на Лаутаро Мартинес. Крайняит резултат оформи самият нападател на Интер в 62-та минута, а Ло Селсо даде втората си асистенция за мача.

Така двукратните световни шампиони запазват второто си място във временното подреждане с актив от 22 точки, докато Луис Суарес и ко са на 4-то място с 16 пункта.