Аржентина прегази и Боливия

0
лионел меси аржентина

Отборът на Аржентина завърши по убедителен начин Група „B“ на провеждащата се в момента Копа Америка. „Гаучсоите“ си осигуриха първото място в групата, побеждавайки с 1:4 Боливия и така с 10 точки окупираха върха в подреждането.

Играчите на „Ла Верде“ бяха изгубили всякакви шансове за класиране напред, тъй като имаха 0 точки от първите три мача и нямаше как да настигнат четвъртия Чили. Срещата, която се игра в Куяба, Бразилия, премина под пълната диктовка на двукратните световни шампиони.

Те поведоха още в 6-та минута след гол на Алехандро Гомес и асистенция на Лионел Меси. Звездата на Барса също наши две попадения преди почивката, покачвайки на 3:0. Играчите на Сезар Фарис успяха да вкарат почетен гол в 60-та минута, който бе дело на Ервин Сааведра. Крайният резултат бе оформен 5 минути по-късно, когато дойде ред и на Лаутаро Мартинес да вкара.

Така Аржентина си осигури 1/4-финал срещу Еквадор, който ще се проведе в ранните часове на неделя (българско време).