Арда съсече ЦСКА 1948 накрая с гол на Делев

0
Aрда

След гол на Спас Делев в последните секунди Арда победи ЦСКА 1948 с 3:2 в последния мач от XIII кръг на елитното ни първенство, игран на Националния стадион „Васил Левски“. Любопитно е, че срещата започна с 21 българи, като единственият чужденец беше Жуниньо в състава на гостите.

След половин час игра Лазар Марин си отбеляза автогол и изведе гостите напред, а пет минути по-късно Алекс Петков удвои аванса на Арда. Второто полувреме обаче бе категорично за домакините и след попадения на Ивайло Чочев в 57-ата минута и Симеон Петров в 76-ата те изравниха резултата.

Спас Делев обаче не бе казал последната си дума. В 89-ата минута той демонстрира своята класа и с изящен удар донесе победата на кърджалийци.

Така Арда излезе на осмо място с 14 точки, на 3 зад шестия Берое и седмия Локомотив (Пловдив). Тимът от Кърджали обаче има два мача по-малко. ЦСКА слезе на 12-о място с 11 точки, колкото имат 11-ия Пирин и 13-ия Ботев (Враца).