Арда срази Пирин и го изпрати на дъното

0
Арда
Стопкадър: Диема Спорт

Арда срази Пирин с 3:0 в мач от осмия кръг на елитното ни първенство по футбол в Кърджали. Успехът позволи на Арда да излезе на осмо място с 8 точки, а благоевградчани се свлякоха на последното 14-то място с едва 3 пункта. Домакините започнаха по-активно и натискът им даде резултат в 18-ата минута. Тогава Лъчезар Котев откри резултата с неособено силен удар, след който вратарят на гостите Димитър Шейтанов не се намеси добре и въпреки че игра с топката, тя премина голлинията – 1:0 за Арда.

Тимът от Кърджали продължи да е господар на терена и да създава по-опасните положения пред двете врати. Логично в 40-ата минута след пас на Жуниньо Иван Коконов стреля майсторски с левия крак и насочи кълбото в долния десен ъгъл за 2:0.

В 58-ата минута Тонислав Йорданов оформи класиката. Той отигра с глава, но излезлият вратар Шейтанов го удари брутално в лицето в опит да боксира топката и от носа на нападателя бликна кръв. Реферът отсъди дузпа, а от бялата точка и с тампон на носа Йорданов бе точен в стил „Паненка“ – 3:0 за Арда.

Малко след това Йорданов се разписа и от игра, но попадението не бе зачетено след преразглеждане на ситауцията, тъй като нападателят е бил в засада.