Арда се смили над жалкия Хебър

0
Арда
Стопкадър: Диема Спорт

Арда победи Хебър само с 1:0 в първия мач от 12-ия кръг на efbet Лига в Кърджали. Светослав Ковачев откри резултата в 16-ата минута и това се оказа единственото попадение в срещата, а пазарджиклии показаха, че въпреки треньорската смяна няма да се подобрят толкова бързо и лесно.

Домакините създадоха куп положения, но пропуските и силният дебют на вратаря на гостите Кадим Ндиайе, им попречиха да вземат по-убедителна победа, която щеше да им приляга. Първият шанс за Арда се откри пред Жуниор Палмейрас, който пробва рефлекса на Ндиайе още в 4-тата минута. Малко след това Лъчезар Котев отправи втория точен удар във вратата, а после Иван Коконов би в аут.

По-активната игра на Арда даде резултат в 16-ата минута, когато Светослав Ковачев изпълни отлично фаул и насочи топката точно в близкия ъгъл – 1:0. В 21-вата минута Венсан Марсел от гостите шутира и Анатолий Господинов изби. Това беше и единственият удар във вратата за Хебър в мача.

Две минути по-късно се стигна до два фрапантни пропуска на Арда. Първо Иван Тилев не успя да вкара, след като излезе очи в очи с вратаря, а след това и Ковачев не можа да се разпише на празна врата, след като Роберт Мазан изби пред голлинията.

След почивката Арда продължа да натиска и да пропуска, като в един момент и вратарят Ндиайе спря пробив на излезлия сам срещу него Ковачев. Шестата победа позволи на кърджалийци да се изкачат на шесто място с 20 точки, преди изиграването на останалите срещи от кръга, а Хебър остава 13-и със 7 пункта.