Арда излъга Септември след драма и излезе трети

0
Арда
Стопкадър: Диема Спорт

Арда победи Септември с 3:2 в поредното футболно зрелище за тези два тима от началото на сезона в Кърджали. Така подопечните на Александър Тунчев излязоха на трето място в класирането с 9 точки, колкото има и пловдивският Локомотив, който обаче е с по-лоша голова разлика.

Домакините поведоха в 6-ата минута чрез Лъчезар Котев, който направи безпомощен Димитър Шейтанов с мощен удар от границата на наказателното поле. В 21-вата минута гол на Светослав Ковачев от домакините бе отменен след преразглеждане от ВАР, а три минути по-късно Ковачев излезе сам срещу вратаря, но Шейтанов излезе и изчисти.

В 28-ата минута пропуските на домакините бяха наказани. След корнер Реди Каса протегна крак и разстреля Васил Симеонов за 1:1. В 37-ата минута обаче Арда отново излезе напред в резултата след гол на Христо Иванов.

Темпото през второто полувреме спадна, след като съперниците си размениха удари, но все пак двата отбора изригнаха в рамките на 90 секунди. В 73-тата минута след статично положение Милен Стоев си отбеляза автогол и резултатът стана 2:2.

В ответната атака обаче Ел Мами Тетах с кинжален удар прониза Шейтанов за 3:2 и до края кърджалийци удържаха аванса си.