Англия вкара 10 гола за финал в квалификациите

0
Фил Фодън, Хари Кейн

Англия смаза Сан Марино с 10:0 в последен мач от квалификациите за световното първенство в Катар. Така „Трите лъва“ спечелиха групата си с 26 точки, докато Полша остана на второ място с 20.

Хари Кейн се отчете с четири попадения в рамките на 15 минути – от 27-ата до 42-ата. Преди това Хари Магуайър откри резултата в 6-ата минута и така англичаните се оттеглиха на почивката с аванс от пет гола.

През втората част се разписаха Емил Смит Роу, Тайрън Мингс, Тами Ейбрахам и Букайо Сака, като по този начин Англия постигна най-големия си успех в квалификационен двубой.

В същото време Полша отстъпи с 1:2 пред Унгаруия на своя стадион и ще играе бараж за участие на Мондиала. Шафер откри за гостите в 37-ата минута, а в 61-ата Свидерски изравни за поляците. В 80-ата минута обаче Гаждак донесе успеха на Унгария, която завърши четвърта със 17 точки. На трето място финишира Албания с 18 точки, след като победи Андора у дома с 1:0.