Англия прекърши Германия в голямата битка на ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

0
Англия
снимка: Twitter

Англия спечели чаканото с голямо нетърпение дерби с Германия от 1/8-финалите на ЕВРО 2020. „Трите лъва“ надделяха с 2:0 с попадения на Рахийм Стърлинг и Хари Кейн. В следващата фаза отборът на Гарет Саутгейт чака победителя от срещата между Швеция и Украйна.

Първото полувреме на двубоя премина проучвателно, като и двата отбора гледаха повече да не сгрешат в отбрана. Стърлинг изстреля опасен далечен удар, но Нойер показа рефлекс, а пред другата врата Тимо Вернер пропусна очи в очи с Пикфорд в 32-ата минута. В продължението на първото полувреме Хари Кейн пропусна да нанесе удар от отлична позиция.

След почивката Кай Хаверц опита да преодолее Пикфорт, но стражът на Англия се намеси решително. 15 минути преди края „Уембли“ избухна. Рахийм Стърлинг се възползва от отлично центриране и простреля Нойер.

Томас Мюлер бе изведен отлично в 84-ата минута, но излязъл сам срещу вратаря на Англия стреля покрай гредата. В последните секунди на редовното време Грийлиш центрира отляво и Хари Кейн отклони топката във вратата за крайното 2:0.

Успехът е първи за Англия над Германия в елиминационната фаза на голям турнир от финала на Световното първенство през 1966 година.