Англия тръгна с победа на ЕВРО 2020

0
Даниел Стърлинг

Англия тръгна с победа на европейското първенство по футбол. В мач от група „D“ британците спечелиха срещу Хърватия с 1:0 на стадион „Уембли“ в Лондон. Гола за успеха вкара Рахим Стърлинг в 57-ата минута.

Англичаните започнаха по-добре и в 6-ата минута Фил Фодан улучи гредата. Малко след това коварен удар на Калвин Филипс бе париран от вратаря на хърватите Ливакович.

В 57-ата минута нападателят на „Манчестър сити“ Стърлинг бе изведен на прекрасно, шутира незабавно и въпреки намесата на Ливакович кълбото се озова в мрежата -1:0 за Англия.

В 65-та минута Анте Ребич пропусна добра възможност за хърватите, а малко след това Маунт и Стърлинг изтърваха да увеличат преднината на Англия.