Анадолу Ефес отново е на върха в европейския баскетбол

0
Анадолу Ефес

За втора година поред отборът на Анадолу Ефес спечели трофея от Евролигата. Турският гранд продължи доминацията си в баскетбола на Стария континент, след като дублира своя успех в зала „Щарк Арена“ в Белград. Възпитаниците на старши треньора Ергин Атаман триумфираха с титлата след драматична победа над Реал (Мадрид) с 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15) в страхотен сблъсък, предложил много обрати и интрига до последната секунда.

44 секунди преди края Серхию Люл вкара две точки и намали преднината на турския тим на 57:58, но до сирената никой от съперниците не успя да запише точна стрелба.

Така през последните 12 месеца тимът от Истанбул спря двата най-успешни испански клуба на финала, след като през миналия сезон Василия Мицич и компания удариха Барселона по пътя към първия си трофей от най-престижния клубен европейски турнир.

От своя страна Реал загуби девети финал в надпревата, но остава на първо място в класацията с рекордните 10 трофея в своята витрина. Воденият Пабло Ласо не успя да запише трети последователен успех във финален мач в турнира, след като предните два пъти вдигна трофея – през 2015 година след победа над Олимпиакос със 78:59 и през 2018-а с успех над Фенербахче с 85:80.