Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Американец спря Григор за финал в Мелбърн

0
григор димитров

Григор Димитров загуби полуфинала на турнира от веригата АТР 250 в Мелбърн и пропусна възможността да се бори за титлата на финала. Най-добрият ни тенисист отстъпи с 5:7, 6:7 (9) пред американеца Максим Крейси.

112-ия в света показа изключителен сервис, който остана неразгадан за българския тенисист. Димитров бе затруднен и от излизанията на мрежата на Крейси, които също бяха в основата на победата му.

Първият сет бе равностоен, като двамата успяваха почти безпролемно да спечелват подаванията си. Нито Гришо, нито Крейси достигаха дори възможност за пробив и логично двубоя вървеше гейм за гейм. При 6:5 в своя полза обаче американецът успя да запише брейк и то на 0, с което спечели първия сет.

Вторият сет протече като първия. Двамата бяха безупречни при своите сервиси, като малкото възможности за пробив бяха спасявани. Гришо бе много блио до пробив и изравняване на резултата при 5:5, но не успя да се възползва. Стигна се до тайбрек, който вървеше отлично за българина. Димитров поведе с 6:3 и получи три възможности за спечелване на сета. И трите обаче ги пропиля. Крейси обърна развоя и стигна до три поредни мачбола, които пък бяха спасени от Григор. Четвъртата отворила се възможност за спечелване на мача обаче бе оползотворена от Крейси и той се класира за финала.