Александър Георгиев с геройски изяви, но те не спасиха Рейнджърс

0
Александър-Георгиев

Българинът Александър Георгиев, който пази вратата на хокейния Ню Йорк Рейнджърс, отрази 29 от 35 удара, но тимът му загуби с 3:6 от Каролина Хърикейнс в мач от редовния сезон на НХЛ.

С попадения на Винсент Трочек и Сет Джарвис Каролина поведе с 2:0, а в началото на втората третина Йеспер Фаст направи 3:0. Мика Зибанежад да върне едно за Рейнджърс, но края на тази част Себастиан Ахо и Нино Нийдерайтер направиха резултата 5:1 в полза на „ураганите“.

Крис Крайдър и Грег Маккег върнаха два бързи гола в началото на последната третина, но Тони ДиАнджело оформи крайното 6:3 2:33 преди сирената.

За Рейнджърс това е общо 15-о поражени в 41 мача, като тимът е с актив от 56 точки.