Айк ще се бори за бронза на Европейското

0
Айк
Снимка: Българска федерация по борба

Айк Мнацаканян не успя да стигне до финала и ще се бори за бронзовия медал на Европейското първенство по класическа борба в Будапеща. В полуфинала до 77 кг националът ни отстъпи на турчина Януш Башар с 3:7. Така утре в спор за бронза Айк ще срещне французин или хърватин.

На репешажите в съботния ден продължава Йоан Димитров, след като съперникът му, от който загуби, стигна финал в категория до 87 кг. Българинът ще има за съперник Метехан Башар, а при успех ще спори за бронза с азера Ислам Абасов.

След малко започват финалите при жените с 4 наши състезателки. Евелина Николова (57) и Тайбе Юсеин (62) ще спорят за титлите, а София Георгиева (65) и Юлияна Янева (72) – за бронза.