АЕК (Ларнака) доближи Партизан до сблъсък с Левски

0
АЕК Ларнака

АЕК (Ларнака) победи у дома Партизан (Белград) с 2:1 в първия им сблъсък от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Загубилият в тази двойка ще играе срещу Левски или Хамрун Спартанс в плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Сърбите поведоха с гол на нидерландеца Куинси Мениг в 18-ата минута. Постепенно обаче АЕК успя да натисне и десетина минути преди почивката испанецът Анхел Гарсия изравни.

В 54-ата Рикардо Гомеш с глава нацели напречната греда след чудесно подаване на Патрик Андраде.

АЕК стигна до пълен обрат в 70-ата минута чрез босненския защитник Хървойе Миличевич. Все пак интригата остава за реванша.