8 секунди разделиха българин от медал на Европейското

0
станимир-беломъжев

8 секунди разделиха българина Станимир Беломъжев от медал в спринтовата дистанция от Европейското първенство по ски ориентиране в Чепеларе. Първите три места бяха спечелени от представители на Русия, а нашето момче се нареди веднага след тях.

Европейски шампион стана Владилав Кисельов, следван от Едуард Хренников и Сергей Горланов.

От останалите българи Николай Димитров финишира 45-и при мъжете, Боян Софин – 50-и, Мартин Пенчев 55-и, Йордан Ивано 57-и и Димитър Димитров 58-и.

При жените Андрея Дяксова зае най-предно място – 33-то. Калина Недялкова е 37-а, Евангелна Дяксова е 43-та, Теодора Малчева 46-а, а Ана Марея Игнатова, Цвета Комитска и Ясемин Занкова заеха местата от 48-о до 50-о.

Европейското по ски-ориентиране в Чепеларе събра над 140 състезатели, още толкова се включват в Световното за ветерани, което се провежда паралелно.