50 години от последния гол на Гунди

0
Гунди
Източник: levski.bg

На 13 юни 1971 година легендарният Георги Аспарухов-Гунди отбелязва своя последен гол. Стадион „Ивайло“ във Велико Търново е изпълнен до краен предел за мача на Етър срещу неговия Левски. Всички погледи са насочени към лидера на „сините“.

Резултатът върви при 0:0 до 81-ата минута. Тогава Гунди засича топка при центриране на Панов и с глава прави безпомощен вратаря на Етър Петър Петров. Две минути преди края на мача Сашо Върбанов оформя крайното 1:1.

Левски си тръгва от Велико Търново с точка, а феновете изпращат своите идоли и чакат с нетърпение следващия мач.

Уви, те никога повече няма да имат възможността да се докоснат до фигурата, станала магнетична за българския футбол. До ден днешен Велико Търново почита попадението на Аспарухов и дори слага паметна плоча. За да си спомнят за големия футболист, който на този ден преди 50 години вкарва последния си гол.