16-годишен вкара за Левски, „сините“ с победа в дебюта на сина на Йовов

0
левски

Левски победи Септември (София) с 3:2 в контролна среща, която се игра на „Георги Аспарухов“. Срещата бе паметна за двама младоци от тима на Станимир Стоилов – 16-годишният Преслав Бачев, който вкара гол за мъжкия отбор, както и за дебютиралия Кристиян Йовов, който е син на големия Христо Йовов.

„Сините“ бяха с доста млад състав, но въпреки това имаха превъзходство през първото полувреме. След няколко пропуска се стигна до 39-ата минута, когато Асен Чандъров фаулира Илиян Стефанов в наказателното поле и съдията Димитър Буров посочи бялата точка. Георги Миланов реализира хладнокръвно и даде аванс на Левски – 1:0.

В началото на второто полувреме появилият се след почивката юноша Преслав Бачев подложи крак след удар на Цунами и прати топката във вратата на Септември за 2:0.

В 58-ата минута Уелтън навърза няколко играчи на гостите и с шут от дъгата на наказателното поле се разписа за 3:0.

В последните минути Септември вкара два бързи гола. Кристиян Иванов беше изведен очи в очи с Пламен Андреев и се разписа, а малко след това отново той прати топката във вратата на „сините“ за крайното 3:2.