Кош със сирената донесе победата на Бостън

0
баскетбол нба
nba.com

По изключително драматичен начин завърши първият мач от плейофната серия между Бостън Селтикс и Бруклин Нетс. Мач номер 1 между втория и седмия на изток завърши с победен кош с финалната сирена, който даде победата на Селтикс с 115:114.

В герой за домакините се превърна Джейсън Тейтъм, който реализира 31 точки и даде 8 асистенции. Именно неговото перфектно отиграване в последната секунда осигури победата след много оспорвани 48 минути баскетбол в „Ти Ди Гардън“. Силен мач за „келтите“ направи и Маркъс Смарт, който вкара 20 точки, овладя 7 борби и даде 6 асистенции. Центърът Ал Хорфорд се отличи с 20 точки и 15 борби.

За „мрежите“ най-резултатен бе Кайри Ървинг. Гардът наниза 39 точки и даде 6 асистенции. Ървинг вкара всичките си 9 опита от линията за една точка и открадна 4 топки. Крилото Кевин Дюрант добави 23 пункта, реализирайки едва 9 от 24-те си опита от игирщето. Горан Драгич добави 14 точки от пейката, а Ник Клакстън също се включи с 13 точки.

Мач номер 2 е насрочен за ранните часове на четвъртък и отново ще се проведе в Бостън.