Милуоки отстрани Бруклин и е на финал на изток

0 коментара
Янис Антетокумпо

48 точки за 53 минути игра от Кевин Дюрант се оказаха недостатъчни за отбора на Бруклин Нетс, за да се класира на своя първи финал на изток от плейофите на НБА. „Мрежите“ загубиха като домакин решителния мач №7 срещу отбора на Милуоки Бъкс с резултат 111:115 след продължения.

Дюрант за пореден път носеше своя отбор на рамене, показвайки отличната си игра в нападение за хиляден път. Крилото вкара 20 точки на полувремето и благодарение на негови две точки малко преди последната сирена, мачът отиде в продължения. Там обаче Нетс вкараха само две точки, което се оказа прекалено малко за тях.

За „елените“ над всички бе Янис Антетокумпо, който вкара 40 точи и хвана 13 борби. Крис Мидълтън отново бе на висота и прибави 23 точки и 10 борби, а пейката на Бъкс добави едва 9 точки за целия мач. Така Милуоки ще играе на финалите на изток за пръв път от 1974 г., когато в отбора се подвизава Карим Абдул-Джабар.

Там ги очаква победителят от двойката Филаделфия Севънти-Сиксърс и Атлата Хоукс. Мач №1 е насрочен за началото на следващата седмица.