Лудогорец превзе „Тича“ и е шампион на България за 12-а поредна година! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

0
Лудогорец празнува 12-ата си поредна титла
LAP.bg

Лудогорец е новият-стар шампион на България! „Орлите“ завършват на първата позиция за 12-а поредна година, след като триумфираха трудно, но заслужено с минималното 1:0 като гост на Черно море в сблъсък от последния 35-и кръг на efbet Лига. Единственото и шампионска попадение реализира Матиас Тисера в 50-ата минута. Гостите завършиха срещата и с човек по-малко, след като за два жълти картона беше изгонен Клод Гонсалвеш в 89-ата минута.

Черно море - Лудогорец

Черно море - ЛудогорецЧерно море - Лудогорец

Разградчани водеха люта битка с ЦСКА за титлата буквално до последния ден, като преди този кръг шампионите имаха аванс от една точка. Разликата се запази същата, след като и Лудогорец, и ЦСКА постигнаха победи. „Червените“ надделяха над вечния си съперник Левски с 2:0 на Националния стадион, но въпреки това завършват сезона с 84 точки, с една по-малко от „орлите“. Черно море пък остава на шестата позиция с 54 точки.

За днешната среща старши треньорът на Черно море – Илиан Илиев, заложи на ветерана Исмаил Иса на върха на атаката и бе подпомаган от Алекс Фернандес и Матеус Машадо. Гостите пък бяха без голмайстора си Игор Тиаго, който е наказан. Вместо него в предни позиции стартира Матиас Тисера, който отбеляза единствения гол, а Кирил Десподов и Кайо Видал му помагаха.

Мачът стартира с натиск на Лудогорец, който имаше три удара към вратата на съперника още в първите минути. В 7-ата капитанът Кирил Десподов бе изведен по отличен начин от Мануел Шоу отдясно, родният национал овладя на гърди, напредна и стреля, но ударът му не беше качествен и бе уловен от вратаря Иван Дюлгеров. Малко по-късно Десподов намери Аслак Фон Витри отдясно, който отправи мощен шут, но над вратата. В десетата минута отново Десподов отправи удар, но след рикошет в защитник, топката излезе в корнер.

Домакините така и не успяваха да стигнат до нещо интересно пред вратата на Серджио Падт, а в 28-ата минута Лудогорец бе много близо до откриване на резултата. След добра контраатака на гостите, Десподов получи отдясно и веднага центрира на далечната греда, където Кайо Видал бе оставен забравен от защитата на „моряците“, но крилото не успя да стреля добре с глава.

В ответната атаката Васил Панайотов отправи първия удар към противниковата врата, който обаче доста неточен.

Постепенно варненци се окопитиха и на свой ред в 36-ата минута направиха голям пропуск. Матеус Машадо бе изведен зад отбраната на гостите и излезе сам срещу Падт, не успя да го преодолее. Машадо стреля по земя, но стражът на „орлите” се намеси решително и предотврати сигурно попадение.

До края на полувремето Исмаил Иса стреля много силно по диагонала, но топката срещна тялото на бранител на Лудогорец, а секунди след това Кайо Видал беше изведен на добра позиция и отправи удар, но Дюлгеров улови.

Второто полувреме стартира с нова отлична възможност за Черно море. Алекс Фернандес опита да изненада Серджио Падт със силен удар от дистанция, но вратарят на гостите изби в ъглов удар.

Лудогорец обаче стигна до така ценното попадение в 50-ата минута. След грешка на Мазир Сула в отбраната на Черно море, Матиас Тисера отне и стреля опасно по диагонала, но Дюлгеров изби в корнер. Зад топката застана Десподов, който центрира на първа греда, където Мануел Шоу успя да играе с глава и да прати топката на отсрещния фланг, където Тисера бе оставен непокрит и от няколко метра откри резултата – 0:1.

В следващите минути „моряците“ натиснаха, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на Падт. Минута преди края на редовото време Клод Гонсалвеш си изкара втори жълт картон и остави Луогорец с човек по-малко на терена.

В добавеното време на мача Панайотов отправи много опасно центриране отдясно, но Атанас Илиев не успя да засече топката на далечната греда и тя излезе в аут.

До края Лудогорец удържа крехкия си аванс и по този начин Лудогорец е първенец на България за 12-и пореден път!