България се размина с изненадваща победа

0

Хандбалният младежки национален отбор на България се размина с изненадваща победа над един от най-силните отбори в Европа – Словакия. В двубоя за разпределение на местата от 5 до 8-мо на Европейския шампионат във Варна момчетата на треньора Виктор Симеонов изиграха страхотна среща и отстъпиха с 31:32, като бяха много близо до успеха.

Първата част започна с леко предимство за словаците, но нашите изравниха. Играта бе равностойна, а почивката дойде при 18:16 за Словакия. Николай Петров, който бе обявен и за играч на мача, направи отлични спасявания, а нашите изоставаха само с един гол. В края последваха четири безответни гола за словенците за 28:31. България успя да се върна и да намали изоставането си само на 1 гол, но така и не достигна до изравняване.

Най-резултатен за българите беше Марио Марев, който реализира 12 гола, 6 добави Георги Кръстев, а 5 бяха дело на Николай Генов.