Арда не сбърка в „Надежда“ и отново притисна Славия (ВИДЕО)

0
Локомотив София - Арда
LAP.bg

Арда постигна важна победа в гостуването си на Локомотив София с 3:1 в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. Кърджалийци поведоха с две попадения на Алекс Петков в шестата и на Светослав Ковачев в 37-ата, преди Карлос Франса да намали в 56-ата минута. В последната 90-ата минута Ласана Н’Диайе оформи крайния резултат.

Още в шестата минута Арда излезе напред в резултата. Тогава Иван Тилев центрира от пряк свободен удар от дясната страна на терена, а в наказателното поле Алекс Петков се извиси високо във въздуха и нанесе удар с глава, който не остави шансове на Бабукар Гайе в долния му ляв ъгъл за 0:1.

В 37-а минута гостите удвоиха преднината си. Преслав Боруков получи в празно пространство по десния фланг, след което успя да се измъкне от опеката на прекия си пазач с технично движение. Послева пас за Светослав Ковачев на границата на наказателното поле, който елегантно с левия крак стреля, реализирайки за 0:2.

Локомотив се върна в двубоя в 56-ата минута, когато Антонио Вутов центрира от ъглов удар в наказателното поле, където на първа греда се измъкна Алан Диас, който се извиси високо и стреля точно с глава – 1:2.

В последната минута от редовното време на двубоя кържалийци решиха всичко в двубоя. Ласана Н’Диайе бе изведен сам срещу вратаря отдясно в наказателното поле от Станислав Иванов, а нападателят, който се появи преди секунди на терена, не сбърка, оформяйки крайния резултат с удар под плонжа на Гайе в долния му десен ъгъл – 1:3.

По този начин Арда се доближи на две точки от Славия, който заема заветната седма позиция, но „белите“ ще изиграят малко по-късно днес мача си срещу Ботев Пловдив на „Колежа“. Локомотив София пък остава с 42 точки. В следващия кръг предстои директен сблъсък между Арда и Славия в Кърджали, докато столичните „железничари“ приемат „канарчетата“.